wysyłka pieniędzy za granicę koszt

Wysyłka pieniędzy za granicę – ile może kosztować?

Masz kogoś znajomego poza granicami naszego kraju i musisz przesłać tej osobie jakieś dodatkowe fundusze na życie czy jakieś ważne opłaty? Może kogoś okradli i został bez grosza, albo też jesteś obcokrajowcem, zarabiasz w Polsce i chcesz wysłać rodzinie swoje oszczędności? Powody dokonywania transferów pieniędzy na arenie międzynarodowej mogą być różne – najprościej rzecz wyjaśniając może chodzić nawet o zwykłe zakupy, ponieważ obecnie częściej niż kiedykolwiek korzystamy z możliwości kupowania pewnych rzeczy w innych krajach przy pomocy internetu. Zawsze jednak gdy pojawia się temat wysyłki pieniędzy za granicę, pojawia się również strach, że będzie to bardzo dużo kosztować. Rzeczywiście, kiedyś koszty były spore – w tej chwili zależą od konkretnej oferty. Co należy wiedzieć na ten temat?

Transfer pieniędzy za granicę – informacje

Wysyłać pieniądze za granicę możemy w różnorodny sposób. Po pierwsze, można po prostu skorzystać z poczty, wkładając je do paczki, jednak nie ma to większego sensu, bo będziemy przez długi czas obawiać się, że paczkę ktoś otworzy, a ich transport może być raczej długi – choć wszystko zależy od tego, do jakiego kraju mają trafić fundusze. Jeśli to na przykład Czechy, a my mieszkamy w Krakowie, albo Wrocław, a pieniądze mają trafić do Niemiec, to rzeczywiście można się zdecydować na podobną metodę. O wiele szybciej, bezpieczniej i wygodniej będzie jednak opłacić przekaz pieniężny, albo wykonać przelew. W tym pierwszym przypadku nie musimy wcale posiadać rachunku w danym banku – wystarczy, że zgłosimy się do niego z gotówką!

Międzynarodowe przesyłanie pieniędzy – koszty

Obliczając ile będzie nas kosztować przesyłka pieniędzy, musimy wliczyć do niej nie tylko opłatę za samą czynność, ale również ewentualne straty związane z przewalutowaniem. Warto wcześniej się dowiedzieć, czy pieniądze zostaną wypłacone w tej samej formie, w której je wpłaciliśmy, czy też w równowartości w walucie obcej – i zgodnie z jakim przelicznikiem będzie następowało ów przewalutowanie. Warto też sprawdzić wcześniej czy aby powyżej pewnej kwoty transakcja nie jest darmowa – tak się dzieje w niektórych firmach. Dzięki temu na przykład przelewając 500 PLN do UK nie zapłacilibyśmy za to ani grosza. Czasem płacimy jakiś procent tego, co wpłacamy – choć ustalone są minimalne oraz maksymalne koszty takich przelewów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.