szybki mobilny przekaz pieniężny

Przekazy pieniężne z zagranicy

Praca za granicą, w wielu przypadkach jest wciąż bardziej opłacalna, aniżeli zarabianie w Polsce. To z tego powodu, tak wielu naszych rodaków, mieszka w innych państwach i wspiera swoje rodziny finansowo, poprzez regularne przekazy pieniężne z zagranicy. Często jednak, mają oni problem ze znalezieniem usługodawcy, który oferowałby tanie przelewy międzynarodowe. Gdzie szukać takich firm i na co zwracać uwagę, kiedy zapoznajemy się z proponowanymi przez nie warunkami?

Lepiej niż w banku

Większości osób może się wydawać, że przekazy pieniężne do Polski najlepiej jest realizować poprzez bank. Wówczas, przesyłamy pieniądze z naszego konta, wprost na rachunek odbiorcy. Niestety, musimy być jednak świadomi tego, że przewalutowanie w tym wypadku jest często dla nas niekorzystne, gdyż kurs jest ustalany przez bank. Oprócz tego, może on także naliczać wysokie opłaty za wykonanie transakcji zagranicznej. W związku z tym, często bardziej opłacalne, jest skorzystanie z oferty firm, których działalność opiera się właśnie na realizacji przelewów zagranicznych. Jedną z nich jest Cinkciarz.

Podpowiedzi z sieci

Szukając firmy, dzięki której przekazy pieniężne z UK, czy jakiegokolwiek innego kraju, nas nie zrujnują, warto skorzystać z Internetu. Nie tylko znajdziemy tutaj strony poszczególnych usługodawców, ale także możemy zapoznać się z opiniami klientów na ich temat. Dzięki temu, zyskamy najbardziej rzetelne informacje dotyczące tego, która z firm wydaje się być najlepsza. Z łatwością można także trafić na witryny porównujące oferty poszczególnych firm, ale pamiętajmy, aby zawsze sprawdzać je również na własną rękę. Więcej tutaj.

Czego szukać w tego typu ofertach?

Kiedy znajdziemy firmę, której usługi nas interesują musimy się przyjrzeć jej ofercie z bliska. Oczywiście, większość z nas przede wszystkim sprawdzi ile kosztuje transfer pieniędzy za granicę, ale to nie wszystko co jest istotne w tym przypadku. Powinniśmy również sprawdzić ile wynosi czas realizacji zleconej przez nas transakcji, a także jakie sposoby odbioru pieniędzy są oferowany przez wybraną firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.