szybkie przekazy pieniężne

Przekazy pieniężne z UK – jak bezpiecznie wysłać pieniądze rodzinie?

Wyjazdy na Wyspy w celach zarobkowych są wśród Polaków bardzo popularne już od wielu lat. Większość tak zwanych emigrantów ekonomicznych nie planuje mieszkania za granicą do końca swoich dni – chcą raczej zarobić na dom, samochód, wymarzone wakacje czy poduszkę finansową na wypadek nagłej potrzeby, a następnie wrócić do domu. Bardzo często pracując, wspierają też rodzinę, która pozostała w Polsce. W tym celu niezastąpione okazują się przekazy pieniężne do Polski – jak to mądrze rozegrać, by nie stracić zbyt wiele na opłatę dla pośrednika?

Porównaj opcje i sprawdź oferty dedykowane

Przede wszystkim, warto zebrać informacje, zamiast decydować się na pierwszą możliwą opcję. Może okazać się, że tanie przelewy zagraniczne, z których zawsze korzystaliśmy, są już jedną z mniej opłacalnych możliwości. Jak grzyby po deszczu pojawiają się serwisy i platformy finansowe, za pośrednictwem których można szybko i tanio dokonać transferu międzynarodowego – o wiele lepiej jest zapłacić za przekaz 10 złotych, niż 100. W tym celu przydają się rozmaite porównywarki i rankingi ofert, które pokazują rzeczywistą opłacalność dokonywania takich transakcji za pośrednictwem różnych banków. Warto poświęcić chwilę, by uważnie je przestudiować.

Dopytaj o pośredników

Bardzo ważną kwestią są pośrednicy. Szczególną rolę zaczną odgrywać po Brexicie, gdy Wielka Brytania nie będzie już należała do Unii Europejskiej. Tym samym kwestia przekazów pieniężnych z UK nieco się skomplikuje… Warto już dziś szukać banków, które nie zatajają pośredników. Inaczej może okazać się, że bardzo atrakcyjna i nieduża prowizja dla banku jest tylko pierwszą z szeregu prowizji, które ostatecznie okroją przekazywaną bliskim kwotę o połowę.

Coraz łatwiej, coraz taniej

Firm oferujących transfery międzynarodowe jest coraz więcej – już dziś można wskazać przynajmniej 20 liczących się na rynku finansowym i cieszących się zaufaniem klientów. Firmy te starają się dążyć do najwyższych możliwych standardów bezpieczeństwa oraz minimalizować prowizje, po to, by tanie przelewy zagraniczne stały się jeszcze tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.