płatności elektroczniczne online

Płatności online – co warto o nich wiedzieć?

Z pewnością każdy z nas zdążył już zauważyć jak szybko rozwija się obecnie sprzedaż internetowa. Coraz większa liczba użytkowników sieci decyduje się na robienie zakupów online. Taki sposób zapewnia nam oszczędność czasu oraz pieniędzy, a do tego jest po prostu wygodny. Jednym z elementów sprzedaży przez Internet, który przyśpiesza cały jej proces są systemy płatności elektronicznej, z których korzysta ogromna liczba konsumentów. Warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej metody płatności online.

Dlaczego szybkie płatności internetowe są tak popularne?

Jeszcze nie tak dawno, po wybraniu określonego produktu i potwierdzeniu chęci jego nabycia, musieliśmy poświęcać dodatkowy czas na przesłanie pieniędzy tradycyjnym przelewem. Obecnie jednak, płatności online są realizowane niemalże natychmiastowo, dzięki czemu kilka chwil po dokonaniu zakupu, sprzedawca otrzymuje informacje o tym, że środki zostały przelane na jego konto. Takie rozwiązanie, ma szczególnie duże znaczenie dla samych klientów. Realizacja zamówienia następuje bowiem w bardzo krótkim czasie, co oznacza, że zakupione przez nich produkty, zostaną wysłane szybciej.

Płatność elektroniczna z opóźnieniem

Co prawda, szybka płatność elektroniczna daje konsumentom szansę na jeszcze wygodniejsze robienie zakupów, ale sprzedawcy muszą być świadomi, że pieniądze nie będą od razu przelewane na ich konto. Środki przekazane przez klienta zostają przekazane na konto pośrednika, z którego dopiero po jakimś czasie są wypłacane sprzedawcy. To ile potrwa taki proces, zależy w głównej mierze od firmy obsługującej płatności w takim sklepie internetowym. Dlatego podczas jej wyboru, warto zorientować się, ile zgodnie z regulaminem może potrwać przekazanie pieniędzy sprzedawcy.

Koszty dostarczania usług

Naturalnie można się domyślić, że korzystanie z konkretnych systemów płatności nie jest darmowe. Opłaty w różnej wysokości pobierane są zarówno za aktywację takiej działalności, jak i za każdą transakcję. W praktyce oznacza to, że od każdej transakcji pobierany jest jakiś procent jej wysokości. Aby mieć pewność, że nie przepłacamy za korzystanie z takich usług, właściciele sklepów internetowych powinni dokładnie prześledzić cenniki konkretnych firm i wybrać tę, która oferuje najlepsze warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.