płatności elektroniczne online

Płatności internetowe zawsze na czas? To możliwe i bezpieczne!

Twoi klienci często zapewniają, że wykonali przelew na czas, lecz z winy banku musisz czekać kilka dni na jego zaksięgowanie? Możesz raz na zawsze rozwiązać ten problem, udostępniając im opcję szybkich przelewów internetowych. Rozwiązanie to ma uzasadnienie zwłaszcza w przypadku sprzedaży produktów za pośrednictwem internetowej platformy.

Księgowanie płatności online w kilka minut

Systemy płatności elektronicznych pozwalają znacznie szybciej rozliczać się z kontrahentami niż miałoby to miejsce w przypadku zwykłego przelewu bankowego. Klient nie musi wówczas uzupełniać wszystkich niezbędnych danych Twojej firmy w formularzu przelewu. Zostaną one automatycznie wypełnione, co stanowi oszczędność czasu oraz pozwala uniknąć ryzyka popełnienia błędu podczas ręcznego przepisywania danych. Środki znajdą się na koncie odbiorcy już po kilku minutach po sfinalizowaniu transakcji. O fakcie otrzymania zapłaty obie strony zostaną poinformowane w wiadomości mailowej.

Płatności zagraniczne z pominięciem banku

Zdarza Ci się rozliczać transakcje z kontrahentami spoza Polski? Możesz teraz przesyłać pieniądze na ich konto bez konieczności posiadania własnego rachunku walutowego. Płatności zagraniczne mogą być realizowane bezpośrednio z portfela w jednej ze społecznościowych giełd wymiany walut. Zdołasz wówczas zawrzeć transakcję po korzystnym kursie, unikając automatycznego przewalutowania przez bank. Walutę wymienisz po dowolnym kursie, ponieważ platformy tego typu jedynie pośredniczą w płatnościach online pomiędzy użytkownikami. Po sfinalizowaniu transakcji wymiany, będziesz mógł wysłać pieniądze bezpośrednio na rachunek swojego zagranicznego kontrahenta. Opłata jaką poniesiesz, będzie zdecydowanie niższa niż w bankach – może wynieść nawet kilka złotych.

Czy płatności internetowe to bezpieczne rozwiązanie?

Korzystanie z systemów płatności online nie naraża Cię na jakiekolwiek niebezpieczeństwo w postaci przejęcia środków przez cyberprzestępców. Wszystko dzięki temu, że najpopularniejsze systemy elektronicznych płatności posiadają certyfikat SSL, stanowiący gwarancję niemal niezawodnego szyfrowania danych dostępowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.