kursy kryptowalut w stosunku do dolara

Kryptowaluty – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Kryptowaluty to innowacyjne, rozproszone systemy księgowe. Stanowią przełomową technologię internetową. Bazują na systemie peer-to-peer, a to oznacza, że nie posiada on swojej siedziby centralnej i nikt go nie kontroluje. Kryptowaluty stosuje się jako środek płatniczy, ale nie jest to ich jedyna funkcja. O stanie posiadania konkretnej kryptowaluty „informuje” użytkownika automatycznie utworzony portfel internetowy.  Nie ma możliwości, by kryptowalutę skraść lub podrobić, pod tym względem jest uznawany za dość bezpieczny system.

Każdy komputer w sieci może brać udział w przesyłaniu i uwierzytelnianiu transakcji. Bitcoin może zostać zapisany na komputerze osobistym w formie pliku księgi transakcji lub przetrzymywany w prowadzonym przez osoby trzecie, lub firmy zewnętrznym serwisie. Księgi transakcji mają formę zbiorów danych przechowujących informacje o ostatnich transakcjach zrealizowanych w sieci. Oprócz tego miejsca więcej o kryptowalutach przeczytasz tutaj: https://cinkciarz.pl/kryptowaluty.

Kursy kryptowalut

Kursy kryptowalut możemy śledzić na bieżąco w internecie (na specjalnie poświęconych temu portalach internetowych) oraz np. dzięki aplikacjom do kryptowalut, które możemy zainstalować na naszych smartfonach. Kursy kryptowalut informują nas o aktualnej cenie danej waluty, jej wartości. Do najbardziej popularnych i jednocześnie najwartościowszych kryptowalut należy Bitcoin. Jego aktualne kursy można sprawdzać na wielu portalach, apkach lub stronach internetowych.

Notowania kryptowalut

Notowania kryptowalut możemy śledzić na popularnych stronach internetowych, poświęconych tematyce kryptowalut. Zwykle ich aktualizację czyni się poprzez klikanie na przycisk „odśwież”. Warto również śledzić wykresy kryptowalut (np. Bitcoin wykres), by mieć pojęcie o wszystkich najistotniejszych zmianach, które zachodziły np. w ciągu całego roku. Notowania kryptowalut to bardzo przydatne i ważne  informacje dla każdej osoby, która jest zainteresowa tą tematyką.

Kurs kryptowalut – aplikacja

Aplikacje do kryptowalut pozwalają nam być na bieżąco ze wszystkim, co ważne w świecie kryptowalut nieustannie. W epoce mobilnej warto się skusić na którąś z najpopularniejszych aplikacji i cieszyć nieograniczonym dostępem do cennych danych. Większość aplikacji tworzona jest dla użytkowników systemu Android. Zazwyczaj jest całkowicie darmowa i zajmuje naprawdę niewiele miejsca na dysku, a dodatkowo zużywa mało baterii. Popularne aplikacje to m. in.: Coin Ticker, Blockchain, Bitcoin Ticker, Coinbits, btcReport, MobileMiner. Wspominamy tylko o kilku najistotniejszych, ale ich wybór jest znacznie szerszy, dlatego spośród nich każdy może znaleźć coś dla siebie. Aplikacje umożliwiają śledzenie aktualnych kursów Bitcoin, a często także pozostałych kryptowalut. Najczęściej posiadają kalkulatory. Są proste w obsłudze, estetyczne i zajmują niewiele miejsca. Wyświetlają aktualne ceny oraz statystyki. Najczęściej doskonale spełniają swoje zadania. Niektóre z nich wyświetlają również najistotniejsze, najnowsze informacje. Warto się nimi bliżej zainteresować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.