kursy kryptowalut w stosunku do dolara

Kryptowaluty – czy to bezpieczne?

Ludzie różnią się między sobą skłonnościami do podejmowania ryzyka. Różnice to doskonale widać nie tylko w sporcie czy rozrywce, ale także w inwestowaniu pieniędzy. Nic dziwnego, że dla jednych kryptowaluty od razu po ich wprowadzeniu na rynek stały się świetną okazją, a inni do dziś nie dowierzają tej formie płatności i inwestycji. Niektórzy nie są do końca pewni, czy warto zacząć śledzić notowania i ranking kryptowalut. Czy taki sposób ulokowania pieniędzy jest bezpieczny i rozsądny?

Zysk czy strata?

Inwestorzy, którzy dadzą się wciągnąć w świat walut przyszłości, jak wielu nazywa kryptowaluty, zwykle na początku podchodzą do nich nieco nieufnie. Śledzą notowania Bitcoin i z niepokojem rejestrują każdy spadek. A jak realnie wygląda ryzyko inwestowania w kryptowaluty? Trzeba wiedzieć, że ten sposób inwestycji należy do ryzykownych. Z pewnością zmienne notowania kyptowalut generują ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy. Można jednak porównać je w pewnym stopniu do giełdy – wraz z ryzykiem wzrastają szanse na wielkie zyski. Kryptowaluty są dziś więc nadal godne polecenia raczej inwestorom o mocniejszych nerwach. Wszyscy inni mogą skończyć tę przygodę, wypatrując się w obrazujący notowania Bitcoin wykres, przeżywając przy tym ciągły stres.

Dobry wybór kryptowalutowej aplikacji

Z pewnością bezpieczeństwo całej operacji podniesie wybór portfela do przechowywania Bitcoinów, który oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Będzie do portfel offline, służący raczej jako sejf, nieumożliwiający szybkich i dynamicznych transakcji, za to przechowujący całe blockchainy na urządzeniu użytkownika.

Stary, dobry rozsądek

W inwestowaniu w kryptowaluty, jak we wszystkim, warto zachować zdrowy balans pomiędzy ryzykiem a rozsądkiem. Ta forma inwestycji może przynieść duże zyski tym, którzy nie boją się nieco zaryzykować – nie warto jednak ryzykować wszystkim. Podstawowe bezpieczeństwo zapewni sprawdzona, polecana aplikacja oraz stałe, regularne śledzenie kursu wybranej kryptowaluty. Nie chodzi jednak o to, by dać się zwariować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.