IX Dni Ochorny Danych Osobowych

28 stycznia to ważna data dla bezpieczeństwa danych w sieci, szczególnie dla mieszkańców stolicy. Wtedy właśnie Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiedział obchody IX Dnia Ochrony Danych Osobowych. Mimo że świadomość zagrożeń dla poufnych informacji w Polsce ma się coraz lepiej, cały czas sporo można poprawić.
 
Kampania ma głównie misję informacyjną. Nie tylko użytkownicy internetu, ale i administratorzy danych mają obowiązek śledzić najnowsze regulacje. A te zmieniają się w sposób ciągły, dostosowując prawo do sieciowej rzeczywistości. Prawom, obowiązkom i zaleceniom, których respektowanie jest nie tylko kwestią regulacji, ale i zdrowego rozsądku, poświęcona będzie konferencja pt. „Ochrona danych osobowych – najnowsze krajowe i europejskie regulacje prawne”.
 
Na stronie Inspektoratu www.giodo.gov.pl można pobrać program konfrencji oraz formularz rejestracyjny, niezbędny do uczestnictwa w obchodach. Omawiane będą przede wszystkim najnowsze regulacje obowiązujące w Unii Europejskiej, ale organizatorzy zaznaczają, że relegujący i inni specjaliści będą do dyspozycji uczestników konferencji, by udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania.
 
Polska jest podatnym gruntem dla wszelkich zmian, będących konsekwencją postępu technologicznego. Bardzo szybko przyjęły się u nas płatności bezdotykowe, te mobilne również rozwijają się w szybkim tempie, to u nas kwitnie internetowa wymiana walut. Tym przemianom powinna dotrzymywać kroku wiedza w zakresie danych osobowych, które są dziś cennym towarem.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.