GIODO zaprasza na seminarium o prywatności dzieci

W dobie swobodnego dostępu do internetu od najmłodszych lat, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przygotował specjalne seminarium, które jest częścią IV Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Seminarium, które odbędzie się w Warszawie 29 maja, siłą rzeczy skierowane jest przede wszystkim do mieszkańców stolicy. Odbędzie się ono w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 o godz. 10.00.

Mimo że nie każdy ma możliwość dotarcia na to spotkanie, każdy powinien zainteresować się tym tematem i ewentualnymi sprawozdaniem z seminarium. Zagrożeń w sieci, związanych ze stałym rozwojem nowych technologii. Podobnego uświadamiania w kwestiach bezpieczeństwa danych osobowych potrzebuje wielu dorosłych, a co dopiero dzieci. Nie mają one może dostępu do tylu miejsc w sieci, które narażone są na tego typu zagrożenia (systemy bankowości elektronicznej, wymiany walut online, e-maile z poufnymi informacjami, etc.), ale nie można zaprzeczyć, że mogą niezamierzenie udostępnić ważne dane, które powinny być chronione.

Na stronie GIODO można znaleźć program seminarium:

– otwarcie konferencji i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów,

– prywatność w cyfrowym świecie – wykłady,

– wymiana doświadczeń i dobrych praktyk – dyskusja,

– prezentacja działań podejmowanych przez uczestników IV edycji Programu,

– wystawa prac konkursowych,

– konsultacje z ekspertami Biura GIODO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.