wymiana dolara w kantorze internetowym

Gdzie korzystnie kupić walutę?

Każdy z nas czasami musi kupić euro, funty lub dolary. Czy to z powodu wyjazdu w zagraniczną delegację, czy też choćby przy okazji wyjazdu na wakacje. Jak jednak zrobić to najkorzystniej?

Kantor walutowy

Domyślnym miejsce, gdzie możemy wymienić walutę, jest oczywiście kantor walutowy. Takie punkty możemy znaleźć praktycznie wszędzie, a za ich datę powstania uznaję się lata dziewięćdziesiąte, kiedy to uchwałą ówczesnych władz polskich pozwolono legalnie obywatelom nabywać dowolną liczbę zagranicznych walut. W kantorze nie tylko możemy wymienić pieniądze, ale też poznać aktualne kursy walut czy sprawdzić, jakie są prognozy walutowe. Funt, dolar euro, każda z tych walut ma swój osobny kurs, który jest powiększony o marżę sprzedawcy. Kupowanie w kantorze tradycyjnym ma swoje zalety, przede wszystkim jest to operacja jednorazowa.

Jeśli jedziemy na wakacje, to wystarczy raz odwiedzić kantor i wymienić tyle waluty ile nam będzie potrzebne na wakacyjnych wojażach. Kiedy już jesteśmy na miejscu, nie musimy dokonywać dodatkowych przeliczeń, szacować prowizji, czy martwić się, po jakim kursie wypłacamy właśnie pieniądze z bankomatu. Niestety rozwiązanie to ma też swoje wyraźne minusy. Najpoważniejszy z nich jest taki, że posiadamy całą naszą gotówkę przy sobie. Oznacza to, że po pierwsze musimy nieustająco pilnować się, aby nie wydać zbyt dużej ilości pieniędzy. Wymaga to od nas swoistej dyscypliny budżetowej, które nie każdemu wychodzi dobrze. Ponadto, jeśli ktoś nas okradnie lub nasz bagaż albo portfel znikną, to w jednej chwili tracimy wszystkie środki finansowe, jakimi dysponujemy. Ostatecznie taka wymiana nie jest najtańsza.

A może Internet?

Jedną z alternatyw jest kantor internetowy i społeczności, które powstały po to, aby bezpośrednio wymieniać się walutami. Pierwsze co musimy zrobić to oczywiście zarejestrować się na danej platformie. Potrzebne nam też będzie konto, które prowadzone będzie w danej walucie. Platforma taka nie tylko pozwoli nam wymieniać się walutą, ale też do naszej dyspozycji będzie kalkulator walutowy oraz przelicznik walut. Jednocześnie jesteśmy w stanie śledzić kursy online takich walut jak euro, dolar, funt czy jen. Po zarejestrowaniu się musimy dokonać przelewu na nasze konto celem jego zasilenia. Kiedy to uczynimy, to możemy już bezpośrednio dokonywać wymiany walut po interesującym nasz kursie.

Ten, co ciekawe będzie dla nas dużo korzystniejszy. O ile bowiem w kantorze będziemy zmuszeni pokryć zysk sprzedawcy, to w przypadku kantoru internetowego, wymieniamy walutę bezpośrednio między dwoma użytkownikami. Oznacza to, że nasze intencje są tu zbieżne. My jesteśmy zainteresowani kupnem danej waluty jak najtaniej, a drugi użytkownik jej sprzedażą. Co więcej, nie musimy nieustannie obserwować rynku walutowego. Wystarczy, że ustawimy sobie kurs, po którym chcemy kupić daną walutę, a system automatycznie dokona transakcji, kiedy takowy zostanie przez kogoś zaproponowany. Rozwiązanie to jest nie tylko korzystne pod kątem finansowym, ale też bardzo wygodne. Każdą transakcję przeprowadzamy za pośrednictwem Internetu bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.