Dobre praktyki przy zakupach w internecie

Blisko połowa Polaków robi już regularnie zakupy w internecie, jednak wciąż wielu z nas nie wie, jak robić to bezpiecznie. Przedstawiam wam kilka bardzo cennych wskazówek, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństw, które czekają na nas w sieci.

  1. Nie zawsze wybieraj najniższe ceny. Jeżeli któraś z ofert jest znacznie niższa od pozostałych, a sprzedający nie ma historii sprzedaży, powinna ona budzić Twój niepokój. Musimy mieć całkowitą pewność, że towar nie pochodzi z kradzieży, a sprzedawca jest uczciwy.
  2. Nigdy i nikomu nie udostępniaj swoich danych logowania do konta bankowego. Żaden sklep ani sprzedawca nie ma prawa Cię o to prosić.
  3. Korzystaj z bezpiecznych systemów płatności jak PAYU, PAYPAL czy PRZELEWY24. Nie znasz systemu, który Ci zaproponowano? Sprawdź opinie na jego temat.
  4. Nie instaluj aplikacji, które mają usprawnić czy przyspieszyć transakcje bankowe. Instaluj jedynie oprogramowanie, które znajdziesz na stronie banku.
  5. Dokonując płatności nie loguj się na urządzeniach, których nie znasz i które nie budzą twojego zaufania.
  6. Zanim zdecydujesz się na zakup, dwa razy sprawdź opinie na temat produktu i sprzedającego. Zakupy w internecie potrafią przynieść znaczne oszczędności, ale niosą ze sobą również wiele zagrożeń. Stosuj się do zasad bezpieczeństwa, a będziesz mógł cieszyć się nimi bez ryzyka związanego z utratą środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.