wymiana dolara w kantorze internetowym

Cena euro, dolara, franka, funta – prognozy na początek roku

Nowy rok zawsze wiąże się z prognozami dotyczącymi różnych gałęzi gospodarki, albo zjawiskami politycznymi. Analitycy przewidują jak będą się rozwijały niektóre tendencje, albo co ciekawego może się przydarzyć. Niewątpliwie finanse i kwestie cen różnych walut są bardzo interesujące dla wielu ludzi – czy to osób prywatnych, czy też firm. Wszystko to wpływa bowiem zarówno na osoby pracujące poza granicami naszego państwa, jak i na powracających z emigracji z jakimś kapitałem, na inwestorów, przedsiębiorców, a nawet podróżników wyjeżdżających na wakacje.

Jakie waluty najczęściej sprawdzamy?

Najczęściej sprawdzane waluty to oczywiście cena dolara, cena euro (znajdziesz ją tutaj: https://cinkciarz.pl/kantor/kursy-walut-cinkciarz-pl/eur) cena franka, cena funta, ale i cena korony czeskiej, cena korony norweskiej, a nawet kuny chorwackiej, który to kraj stał się jednym z ulubionych jeśli chodzi o wakacje. Wiele osób interesuje się również węgierskimi forintami, jak również cenami rubla, czy też nieco bardziej egzotycznymi – jak ukraińska hrywna lub juan chiński.

Biorąc jednak pod uwagę zainteresowania przeciętnego Polaka, warto skupić się raczej na najbardziej popularnych walutach – dla wielu najważniejsza jest cena franka szwajcarskiego, w którym często zaciągnęli pożyczki. W roku 2017 złotówka bardzo się umocniła – w tym roku wedle przewidywań specjalistów również będzie atrakcyjną walutą. Ceny walut obcych w stosunku do złotówki będą zatem na korzystnym poziomie – przynajmniej w pierwszej połowie roku. Frank odnotował spory spadek w roku 2017 – zapewne w roku 2018 złotówka także wzrośnie w stosunku do tej waluty, choć pewnie nie będzie to tak wyraźny skok jak w minionym roku.

Jeśli chodzi o inne waluty, cena funta brytyjskiego – co jest istotne dla wszystkich interesujących się Brexitem – ma zakończyć kryzys spowodowany wyjściem z Unii Europejskiej. Będzie to zatem dobry rok dla waluty brytyjskiej. Nie powinniśmy się za to niepokoić kursem dolara – cena tej waluty będzie nadal niska. Polska waluta może jeszcze zyskać w stosunku do USD.

Złotówka będzie się osłabiać?

Nieco niepokojący jest jedynie spór naszego kraju z Unią Europejską, co może się odbić negatywnie na notowaniach złotówki. Dla tych, którzy inwestują na wschodzie, informacja o walucie rosyjskiej – cena rubla to 0.0603 złotówki. Prognozy dla gospodarki tego kraju są zadowalające. A dla tych, którzy wyjeżdżają na wakacje, kilka informacji o walucie chorwackiej i węgierskiej. Cena kuny chorwackiej to 0.5599 złotego, a węgierski forint to w tej chwili 0.013467 złotego. Oczywiście, wszystkie dane są ustalane na podstawie kursu średniego NBP. Jeśli chodzi o te waluty, nie przewiduje się jednak zbyt pokaźnych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.