kryptowaluta bitcoin

Bitcoin: dlaczego warto na niego postawić?

Kryptowaluty wzbudzają ogromne zainteresowanie. Miliony Interneuatów na całym świecie zajmują się tak zwanym kopaniem bitcoinów, czyli najbardziej popularnej kryptowaluty. Zanim zastanowimy się nad tym, jakie są aktualne kursy kryptowalut spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego w ogóle warto korzystać z bitcoinów. Skoncentrujmy się na zaletach, jakie ma ta popularna kryptowaluta.

1. Naprawdę tanie przelewy

Decydując się na płatności bitcoinem, warto pamiętać, że takie przelewy są tańsze niż te tradycyjną walutą. Nie musimy obawiać się prowizji, które w przypadku przelewów o charakterze międzynarodowym potrafią przyprawić o prawdziwy ból głowy. Dodatkowo podkreślić należy brak czasu oczekiwania na pieniądze. Transakcja odbywa się naprawdę bardzo szybko.

2. Brak ryzyka fałszerstwa

Problemem, z którym muszą zmierzyć się osoby posługujące się tradycyjnymi pieniędzmi jest fałszerstwo. W przypadku bitcoina takiego ryzyka nie ma. Osoby posługujące się kryptowalutą nie są narażone na kradzież i fałszerstwo. Bitcoin jest walutą naprawdę bezpieczną.

3. Stu procentowa anonimowość

Bank ma pełny wgląd w to, co robimy z naszymi pieniędzmi. Wie, komu zlecamy przelew, co kupujemy. Oczywiście tyczy się to sytuacji, kiedy płacimy kartą bądź przelewem. Nie ma więc mowy o jakiejkolwiek anonimowości. W przypadku kryptowalut nowoczesna technologia chroni nas przed inwigilacją instytucji finansowych. Możemy czuć się w pełni anonimowi.

4. Sami odpowiadamy za nasze pieniądze

Korzystanie z bitcoinów nie wiąże się z jakąkolwiek zależnością od innych. Nasze pieniądze nie są nawet na chwilę powierzane instytucjom finansowym. Samy decydujemy o nich, sami je kontrolujemy. Taka niezależność dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

5. Bitcoiny można wykorzystać do opłacenia rachunków

Jak się okazuje, o takiej możliwości wie bardzo mało osób. Tymczasem za pomocą bitcoinów w bardzo krótkim czasie zrobimy przelew bankowy, opłacając nasze rachunki. Jeśli nie wiemy jak, wystarczy sięgnąć po serwis YouTube. Znajdziemy w nim dokładną instrukcję tego, jak bitcoinami zapłacić za nasze rachunki.

Wymienione zalety to oczywiście jeszcze nie wszystko, na co pozwalają na bitcoiny. Warto pamiętać, że waluta ta w naturalny sposób chroniona jest przed inflacją, co nie dotyczy chociażby złotówek. Można spodziewać się, że coraz więcej osób będzie stawiało na bitcoiny, co pociągnie za sobą możliwość płacenia nimi w coraz większej liczbie miejsc. Kryptowalut nie należy się obawiać. To prawdziwa przyszłość rynków finansowych, której już nie da się uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.