Android jeszcze bezpieczeniejszy

Transakcje online przeprowadzane za pomocą urządzeń mobilnych, są niewątpliwie wygodne. Coraz częściej jednak boimy się o ich bezpieczeństwo. Głównym powodem jest system Android, najpopularniejszy jeśli chodzi o smartfony i tablety. Przez to też jest częstym atakiem cyberprzestępców. Na rynku pojawiła się jednak aplikacja, mająca wzmocnić ich ochronę.

Trzeba przyznać, że użytkownicy urządzeń wyposażonych w system Android mają się czego obawiać. Z najświeższych danych wynika, że aż 99% szkodliwego mobilnego oprogramowania, jest tworzona właśnie dla niego. Jako, że jest najpopularniejszy, w związku z tym cyberprzestępcy wietrzą w atakach na niego większe prawdopodobieństwo zysku. Na dodatek liczba tzw. rodzin szkodliwych oprogramowań, wzrasta w zastraszającym tempie. Wystarczy jako przykład podać dane, wedle których tylko w pierwszym półroczu 2013, pojawiło się ich 50 tysięcy, natomiast w całym 2012 „zaledwie” 38 tysięcy. Przez takie informacje część osób rezygnuje z urządzeń mobilnych z Androidem, albo przynajmniej z przeprowadzania na nich transakcji online.

Aby zaradzić tej niekorzystnej sytuacji, firma Kaspersky Lab opracowała aplikację ochronną, przygotowaną specjalnie dla Androidów. Dzięki niej, urządzenia mobilne z owym systemem są chronione nie tylko w trybie online, ale co ciekawe także „zewnętrznym”. Aplikacja Kaspersky Internet Security for Android, ma zapewnić bezpieczeństwo w wypadku potencjalnych ataków szkodliwego oprogramowania, oraz podczas przeglądania sieci poprzez blokowanie m.in. odsyłaczy do stron phishingowych. Jej twórcy pomyśleli również o sytuacji, w której nasze urządzenie mobilne po prostu zgubimy, albo zostanie ono nam skradzione, o co przecież nie trudno. Posiada ona funkcje, pozwalające nam zdalnie wyczyścić cenne dane, a także blokujące smartfona w wypadku potencjalnej wymiany karty SIM przez złodzieja. Dodatkową ciekawostką jest możliwość ustalenia lokalizacji zaginionego gadżetu.

Największą zaletą aplikacji jest jednak to, że można ją pobrać za darmo i taka wersja wciąż posiada wiele istotnych dla ochrony naszego urządzenia mobilnego funkcji. Istnieje także łatwa opcja wykupienia jej wersji premium, jeśli najdzie nas taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.