Android jeszcze bezpieczeniejszy

Transakcje online przeprowadzane za pomocą urządzeń mobilnych, są niewątpliwie wygodne. Coraz częściej jednak boimy się o ich bezpieczeństwo. Głównym powodem jest system Android, najpopularniejszy jeśli chodzi o smartfony i tablety. Przez to też jest częstym atakiem cyberprzestępców. Na rynku pojawiła się jednak aplikacja, mająca wzmocnić ich ochronę.

Trzeba przyznać, że użytkownicy urządzeń wyposażonych w system Android mają się czego obawiać. Z najświeższych danych wynika, że aż 99% szkodliwego mobilnego oprogramowania, jest tworzona właśnie dla niego. Jako, że jest najpopularniejszy, w związku z tym cyberprzestępcy wietrzą w atakach na niego większe prawdopodobieństwo zysku. Na dodatek liczba tzw. rodzin szkodliwych oprogramowań, wzrasta w zastraszającym tempie. Wystarczy jako przykład podać dane, wedle których tylko w pierwszym półroczu 2013, pojawiło się ich 50 tysięcy, natomiast w całym 2012 „zaledwie” 38 tysięcy. Przez takie informacje część osób rezygnuje z urządzeń mobilnych z Androidem, albo przynajmniej z przeprowadzania na nich transakcji online.

Aby zaradzić tej niekorzystnej sytuacji, firma Kaspersky Lab opracowała aplikację ochronną, przygotowaną specjalnie dla Androidów. Dzięki niej, urządzenia mobilne z owym systemem są chronione nie tylko w trybie online, ale co ciekawe także „zewnętrznym”. Aplikacja Kaspersky Internet Security for Android, ma zapewnić bezpieczeństwo w wypadku potencjalnych ataków szkodliwego oprogramowania, oraz podczas przeglądania sieci poprzez blokowanie m.in. odsyłaczy do stron phishingowych. Jej twórcy pomyśleli również o sytuacji, w której nasze urządzenie mobilne po prostu zgubimy, albo zostanie ono nam skradzione, o co przecież nie trudno. Posiada ona funkcje, pozwalające nam zdalnie wyczyścić cenne dane, a także blokujące smartfona w wypadku potencjalnej wymiany karty SIM przez złodzieja. Dodatkową ciekawostką jest możliwość ustalenia lokalizacji zaginionego gadżetu.

Największą zaletą aplikacji jest jednak to, że można ją pobrać za darmo i taka wersja wciąż posiada wiele istotnych dla ochrony naszego urządzenia mobilnego funkcji. Istnieje także łatwa opcja wykupienia jej wersji premium, jeśli najdzie nas taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.